کفپوش

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. کفپوش

دیوارپوشان فروش کلی و جزئی سقف کاذب ، دیوار پوش ، پارکت و کف پوش ، کاغذ دیواری و ابزار مرتبط با آنها خلیلی دیوارپوشان دیوارپوشان خلیلی

در تعریف کفپوش می توان گفت به پوششی که از آن برای کف ساختمان استفاده می شود، کفپوش می گویند. کفپوش ها را می توان پوشش های تقریبا دائمی دانست که امکان تعویض آن ها نیز وجود دارد. کفپوش های ساختمانی از تنوع بالایی در جنس برخوردار هستند که از آن جمله می توان به سنگ، سرامیک، پی وی سی، لمینت، چوب و … اشاره کرد.

انتخاب کفپوش مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در هنگام خرید باید به مواردی نظیر میزان رفت و آمد و مکانی که قصد استفاده از کفپوش را دارید توجه کنید. برای مثال در مکان هایی که میزان رفت و آمد در آن جا زیاد است، از کفپوش های سخت و با دوام و در مکان های کم رفت و آمد از کفپوش هایی که بیش تر حالتی تزئینی دارند استفاده نمائید.

در هنگام انتخاب و خرید کفپوش عواملی دیگر نظیر سلیقه شخصی، میزان بودجه، مقاومت در برابر آتش سوزی، نمای مناسب و نوع زیرسازی نیز دخیل می باشند.

پوشش کف باید با اهداف استفاده از فضا متناسب باشد و با توجه به نوع زمین (خشک، نیمه خشک و مرطوب) و مکان مورد استفاده ى کف (اتاق، سرویس هاى بهداشتى، آشپزخانه، حیاط) انجام گیرد تا بتواند نیاز‌ها و خواسته هاى استفاده کننده را برآورده نماید.

 

عوامل مؤثر در انتخاب پوشش کف

هیچ کفپوشی وجود ندارد که تمام ویژگیهای یک پوشش ایده آل را تامین نماید. عواملى که در انتخاب پوشش کف مؤثر هستند عبارتند از:
۱- نوع زیرسازى
۲- مقاومت در مقابل آتش سوزى و مواد شیمیایى
۳- ایمنى و راحتى در حرکت (بدون سر خوردن)
۴- نماى ظاهری و سلیقه شخصی
۵- هزینه ى ساخت و نگهدارى

انواع مصالح مورد استفاده در پوشش کف

پر استفاده ترین سطح در طراحی به کف اختصاص دارد. جنس کف  و نحوه ی اجرا براساس شرایط جوی و نحوه ی استفاده از فضا کاملا متفاوت است. مثلا جنس کف در انبار و پارکینگ تفاوت بسیاری با داخل واحد مسکونی دارد. بنابراین مصالح مصرفی و جزییات مربوط به اجرا در مورد کف های مختلف دارای تفاوت اساسی می باشد. انواع مصالح مورد استفاده برای کفپوش عبارتند از:

 

موزاییک

موزاییک از تراکم و قالب زدن ملاتى شامل مصالح سنگى و سیمان به وجود می آید. معمولا موزاییک‌ها به صورت چهار گوش ساخته شده و در انواع سنگ دار، شیار دار، شسته و پلاکى تولید می شود.

سرامیک

سرامیک نوعی کاشی است. فراورده ای متشکل از دانه های ظریف بلورین و متخلخل است که معمولا در حرارتی بالا‌تر از۱۰۰۰ درجه ی سانتی گراد پخته شده و در انواع لعاب دار و بدون لعاب تولید می‌شود و مقاومت آن در فشار بالاتر از کاشی های دیوار است.

 

سنگ

سنگ از جمله مصالح ساختمانی طبیعی است که از کانی های مختلف تشکیل شده و در صنعت ساختمان به شکل های گوناگون در پی سازی، کف سازی و سنگ پله، نماسازی و… به مصرف می‌رسد.

 

پارکت (فرش چوبی)

نوعی کفپوش چوبی که برای فرش نمودن کف از آن استفاده شده و دارای خصوصیت هایی از قبیل مقاومت در برابر سایش و زیبایی خاص است. پارکت را به کف اتاق می چسبانند و پس از خشک شدن چسب، سطح روی آن را ساب و سپس لاک می زنند تا صاف و  صیقلی شود.

کفپوش هاى بامبو

نوعى کف پوش چوبى که از جنس نى بوده و داراى استحکام و زیبایى منحصر به فرد است. کاربرد این نوع کفپوش‌ها در فضاهاى داخلى منازل مسکونى یا شرکت هاى تجاری است.

 

کفپوش هاى PVC

کفپوش پی وی سی ضد آب است و راه رفتن با پاى برهنه روى آن بسیار راحت است. معمولاً از این کفپوش‌ها در آشپزخانه ى منازل مسکونى استفاده می شود.

 

لینولیوم

این کفپوش از چوب پنبه ساخته می شود. از روغن برزک براى چسباندن لینولیوم استفاده می شود.

گرانولیت

مخلوطی از ماسه و سیمان و سنگریزه ی گرانیتی که پس از آماده کردن ملات، آنرا بر روی کف ریخته و با استفاده از ماله آنرا صاف و صیقلی می کنند.

 

آرملات

محصولی است که از کانی های معدنی سخت و سرباره های صنعتی طی مراحل دقیق و کنترل شده و طبق استانداردهای بین المللی تهیه می شود.

 

اپوکسی

کفپوشی یکپارچه و پلیمری با مقاومت بسیار بالا در برابرحلال های شیمیایی و سایش است. کفپوش اپوکسی غیرقابل نفوذ در برابر مایعات بوده و به صورت کاملا یک دست بر روی سطوح مختلف مثل سطوح بتنی با ضخامت های مختلف تا ۴میلیمتر قابل اجرا است.

فهرست